Reisimine

Reisi kodumaal ehk Eesti suve bucketlist

Okei, see on vist kõige basicum post, mis siin blogis tuleb. Elame vaid korra ja seda ka mina, idee oli peas ja no – vaja välja saada. Kui enamus bucket liste on sellised noh, pisut igavad, siis see tuleb igav postitus aktiivsetest tegevustest. List on rohkem minu suve goalid, mida ma tahan kindlasti ette võtta ja miks mitte anda ka mõni idee Teile seeläbi edasi. 

Kõik pildid on tehtud DJI Mavic Mini drooniga.

Päiksetõus Kakerdaja rabas droonifoto

1. Vaata päikesetõusu kas rabas, rannas või kus iganes tundub see õige koht olema. Kord peaks suve jooksul ärkama selle jaoks üles, et näha päikesetõusu. Meie valisime Kakerdaja raba, mis tundus enda peas selline inimtühi koht, sest sinna ei vii just kõige parem tee. Me eksisime. Rabas oli kella nelja ajal hommikul umbes 8 autot, aga drooni lennutamist see ei peatanud. Pildid tulid imelised ja mul on nii hea meel, et me end selle jaoks kell 3 voodist välja ajasime.

Droonifoto rabamaastikust

2. Külasta ühte raba, mida sa ei ole enne külastunud. Easy asi, mida vabal päeval teha. viskad koti kokku ja sead sammud raba poole. Esiteks see värske õhk, teiseks saad nii päevased sammud täis ja kolmandaks, see on hea viis veeta oma vaba päeva! Raba liste saab siit leida – link ja link

3. Käi supiga sõitmas. Ma tunnistan, et käisin sel aastal esimest korda elus supiga sõitmas ja see oli niiiii vinge kogemus. See peaks olema asi, mida peab igal suvel tegema. Supi kohti on juba Tallinnas nii palju, et ilmselt leiab neid lihtsalt ka igal pool üle Eesti.

Ööbikoru pesapuu droonifoto

4. Käi mini roadtripil Eestis. Mis ma mõtlen mini roadtripi all on see, et käid 1-2 päeva seiklemas kusagil mujal kui oma kodukandis. Nt mul on praegu kolmas aasta järjest kui ma võtan ette Lõuna-Eesti roadtripi. Miks kogu aeg sama koht – sest ma avastan alati uusi kohti, mida ei jõudnud eelnevalt külastada. Seega proovin sel aastal nt võtta need kohad ette. Kui pole ööbimiskoha suhtes ideesid, siis siin on 2 listi ka nendest: link ja teine link

5. Külasta mõnda Eesti saart, mida pole enne külastanud. Ma ausalt pole ise seda jõudnud praegusel aastal teha ja loodan, et äkki jõuan selle lähima kahe kuu jooksul siiski ette võtta. Suvi kestab ikkagi ametlikult 22. septembrini. Kuid kuis mina mõtlen, siis oleks vaja kindlasti minna Ruhnu saarele.

6. Käi öösel ujumas. Imelik asi, mida listi lisada – ma tean. Ausalt, õhtuti on just parim käia ujumas, kuna vesi on terve päev päikese käes soojenenud ja õhtuti on see eriti soe pluss õhtuti on rannas vähem rahvast, seega minu arust just mugavam käia.

droonifoto rannajoonest

7. Kämping v glamping – hea tegevus suveks. Mis seal ikka nii hullu veeta 1 öö telgis. Või siis eriti lebo variant oleks ööbida glampingus – elu mugav ju. Meie Eesti kliima võimaldab ainult 4 kuud aastas telkida, seega hea võimalus oleks see 1 kord ära teha. See ka memo iseendale, et ma ei vinguks nii palju ja teeks selle lihtsalt ära.

8. Proovi tähistaevas pildile saada. Ma ei peaks fotoblogi, kui siin ei oleks midagi, mis oleks fotograafiaga seotud ju. Mu suvine goal on kindlasti tähistaevas pildile saada ja ma ei kujuta ette, millal mul see õnnestub. See tuleb kindlasti blogis teemaks!

9. Printida välja hunnikus suviste seikluste fotosid. Suvi on minul suht tihe fotoperiood juba isiklikus poindis, siis on vaja kindlasti neid mälestusi ka välja trükkida. Seega jõudis ka see siia bucket listi.

10. Mu kõige viimane-viimane asi siin listis on üldiselt: õppida uus skill. Mina võtan selleks uueks skilliks video. Jep, ma ei tea mismoodi ja kuidas, aga ma tahan õppida videosid tegema. Praegu on selleks ka hea võimalus, kuna kaamera on 4k ja droon on ka 4k võimalusega, seega kvaliteedi osas ei tohiks probleeme tulla. Eks lihtsalt kõik selle hirmu taga kinni. Suve lõpus tõmmake mind keegi letti, et kas ma siis õppisin videot tegema või ei. 😀

Boonuspunkt! Filmiga fotokaamera – kas ma pean veel midagi juurde ütlema? Nii hea on pilti teha teades, et sul ongi ainult kuskil 28 pilti, ehk siis ei klõpsi niisama, vaid mõtled rohkem, mida pildistad. Muidugi see tore osa ka, et sa ei tea kunagi, mis sealt tuleb, kuni pole pilte ära ilmutanud.

Hope, et see list andis natuke inspiratsiooni ja ideesid, mida jõuab veel selle suve lõpus teha.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.