Muu

Kuidas minust sai koduomanik

Kes mind instagramis jälgivad on sellega juba kursis, aga kes ei, siis lugu selline, et ostsin omale kodu. Ei, mitte üürikodu, vaid reaalselt päris oma kodu.

Siiani nii ebareaalne on siin istuda ja mõelda, et see päriselt on meie kodu. Oleme siin nädalajagu elanud ja päris sageli ehmatan ära, et kus ma olen. Siis tuleb meelde, et ahjaa, ma ju elan siin 😀 

Tegelikult kui pealtpoolt tundub kõik lust ja lillepidu, siis siiamaani jõudmine oli ikka väga hull stress ja pinge. Alustades pangaga läbirääkimistest ja lõpetades sellega, et eelmistelt omanikelt vaja ju korter kätte saada. Kogu see protsess võttis meil umbes kolm kuud aega.

Algselt me eeldasime, et mis seal ikka, kaua kogu see asi võtta saab? Suur lootus oli septembri alguses sisse kolida, aga näed sa, kolisime alles septembri lõpus. Kesiganes ütles, et reegel on kuu peale notari juures käiku võtmed saada, see ei pidanud paika 😀 

Selle protsessi käigus õppisime, et broneeringutasu ei muuda midagi – me oleks peaaegu korterist ilma jäänud, kuna tuli mingi vana, kes arvas et tal korterit rohkem vaja ja pakkus suuremat summat. Tänu sellele pidime ka meie pisut rohkem maksma. Kuigi mul selline kahtlane tunne, et tegelikult mingit teist ostjat polnud, vaid omanikud proovisid korteri pealt rohkem teenida kui algne hing. Seda pole aga võimalik tõestada.

Mu megaheade telefoniga tehtud piltide pealt kindlasti näete kui khuul see korter tegelikult on. Siiski arvan, et kolm kuud stressi ja viimasegi närvi kaotamine oli kõike väärt, sest see on lihtsalt amazing! Siin korteris on küll päris palju tööd teha alustades sellest, et igal pool on lilleline muster – see peab minema! Lisaks tuleb esik veidi ümber teha. Eelmised omanikud elasid siin nii kaua, et on loogiline aeg muutuste sissetoomiseks.

Praegu lisan siia mõned telefoniga tehtud klõpsud. Varsti varsti panen siia pilte ka rohkem valmis, või siis peaaegu valmis korterist, kuna mul tunne, et see ei saa kunagi otseselt valmis.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.