Kollane jope Männikoru rabas
Fotograafia,  Reisimine

Raba seiklused

Uus aasta on käes ja mina sattusin viimati siia eelmisel aastal (oih). Eluke on viimasel ajal olnud kuidagi nii kiire ja kahjuks suutsin ma aasta lõpus täielikult läbi põleda, nii et kõik tähtis jäi natuke tagaplaanile. Seega nüüd ma võtan rahulikumalt ja keskendun natuke rohkem endale ja enda jaoks tähtsatele asjadele, mitte ainult full brutal work. Olen avastanud, et kõige parem viis destressimiseks on minna rappa! Seega, nii palju kui mul on olnud viimasel ajal selliseid vabu päevi, siis me oleme käinud rabas. 😀 Neid on olnud täpselt 2, ülejäänud aeg olen ma tegelenud shuutidega ja loonud maagiat.

Need rabad olid minu jaoks esmakordsed ja hea vaheldus neile nö. tavalistele rabadele. Nad asuvad küll natuke kaugemal, aga hea seikluse jaoks on väärt see tee ette võtta. Esimsed pildid on Marimetsa rabast. Mina polnud seal kordagi käinud, aga nagu me parklasse jõudes avastasime, siis see on ikka väga populaarne. See rada oli nii mõnus, selline erinevate maastikute vaheldumine, metsa vahelt rappa. Rada oli mõnusalt 9km pikkune, seega jalad olid lõpuks ikka mõnusalt surnud. 😀

Teine raba, mis me ette võtsime, oli Männikjärve raba õpperada. See oli jälle natuke teistsugune, kuna päriselt rappa jõudmine võttis pisut aega. Tuli kõndida läbi hobukasvatuse, kus tervitasid sind imeilusad hobused, siis veel metsatee ja siis alles jõuad päris rappa. Maastik raja alguses oli mõnusalt rabajärveline ja ilus, aga tuul oli nii tugev, et tahtis drooni peaaegu vette viia.

Igastahes, pro tip kui olete omadega päris läbi põlenud: minge rabarännakutele, sest see teeb olemise ikka palju kergemaks.

Teine pro tip, kui kavatsete drooni lennutada: kontrollige, kas mälukaart on sees või kaasas. Lisaks kontrollige, et õues pole nii hull tuul, mis lennutaks drooni järve. 😀

Tee Marimetsa rappa
Talvine Marimetsa raba
laudtee Marimetsa rabas
Marimetsa raba laudtee
Mees Marimetsa rabas
Pilt Marimetsa raba vaatetornist
härmas taimed Marimetsa rabas
laudtee ja saapad
teekond Männikoru rappa
Männikoru raba
Laudtee Männikoru rabas
Männikoru rabajärv
Vaatetorn Männikoru rabas
Pilt Männikoru raba vaatetornist
Päikseline rabapilt
teekond järveni
Teekond Männikoru rappa
Äntu Sinijärv ja kollane jope
päikseloojang maanteelt

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *