fotograafia objektiivid sony hübriidkaamerale
Fotograafia

Punase pühapäeva hullud ostud

Juhtumisi avastasin end õigel päeval Photopoindis nillimas ja olin olukorras, kus sain täiendada oma varstust. Punane pühapäev oli hea vabandus endale uute objektiivide muretsemiseks ja siin ma nüüd olen 2 obje võrra rikkam.

Aga miks ma need ostsin ja mille jaoks need head on? 

24mm F/2.8 on full lainurk objektiiv. Sellega on hea püüda maastikku, arhitektuuri ja lisaks on ta nii hea ja väike – reisidel ideaalne kaaslane, eriti kui proovin ainult käsipagasiga hakkama saada. 

50mm F/1.8 on rohkem selle ideega, et teha paremaid lähiportreesid ja ka close-up pilte. 

Vahel on vaja püüda momenti, olles ise üsna kaugel. See objektiiv on perfektne, ei pea liiga lähedale ronima, et saada seda kaunist fotot. Mulle meeldib ostetud 50mm valgusjõulisus. Kuna see on F/1.8, laseb ta piisavalt palju valgust sisse. Muidugi ka see mõnus taust, mis nii jääb – uhh ma ei saa lihtsalt. See obje on samuti hea ja väike, seega on teda ideaalne võtta reisidele kaasa.

Paremaks arusaamiseks panen ma mõned võrdlevad pildid ka. Kõik on tehtud samalt kauguselt ja samast objektist. 

Sony hübriidkaamera objektiivid 24mm ja 50mm võrdlus
24mm ja 50mm objektiivide võrdluspilt fotograafilt Tallinnas
Sony hübriidkaamera objektiivide võrdlus
Siinne piltide vahe ei anna tegelikku erinevust, kuna ma siiski unustasin end ja pildid ei ole tehtud päris sama kaugelt 😀

Reaalsus on see, et tegelikkuses ei ole mul drastiliselt neid objektiive nüüd juurde vaja, aga need avardavad natuke võimalusi. Teha pilte teise nurga alt, natuke lähemalt või natuke kaugemalt. Olen aus ja ütlen, et tegelikult on hea tunne kui kaamerakotis on rohkem variante. Olen suht kindel, et mingi hetk tekkib oma lemmik, millega koguaeg pildistan, tõenöoliselt jääb selleks mu 35mm.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.