Fotograafia,  Reisimine

Possibly mu uus lemmik objektiiv

Hello sõbrad, ma olen tagasi Eestis ja vaikselt tagasi töölainele end suunamas, ehk mul on jube palju tööd ja siuke tunne, et päevas võiks olla 36 tundi. Selleks, et jõuaks kõike teha ja jääks aega ka magada. Igastahes actual teema juurde, ma käisin Itaalias puhkamas ja armas Photopoint andis mulle kaasa uue Tamron 28-200mm 2.8-5.6/f. Üldmulje – see on nagu parim objektiiv reisimiseks! Objektiivi võite leida siit lingist .

Itaalias olles sain objektiivi ikka korralikult testida, kuna ta lihtsalt ei lahkunud mu kaamera eest.

Objektiivi lai zoomi valik võimaldas asendada enda kolme fixobjektiivi mu kotis ja sellega sain lihtsalt ka reisi rohkem nautida. Ei pidanud pidevalt mõtlema, et pean siin nüüd objektiivi vahetama, et saada võimalikult palju fotole või praegu tahaks sinna suumida, aga selleks pean objektiivi vahetama. Reaalsus on see, et kui turnid mägedes ja sul on vaid kitsas teejupp, mida pidi liikuda, ei taha hakata objektiivi vahetama. Kuigi looduses olles tundsin ikka, kuidas 28mm jäi nagu natuke väheseks ja oleks tahtnud vähemalt 24mm (see juba natuke vingumine).

Tamron 28-200mm
mõlemad pildid tehtud zoomiga 200mm

Valgusjõulisus on sellel objektiivil päris hea, arvestades, et tegu on zoom objektiiviga. Oma suurima avaga 2.8/F oli ta ideaalne ka hämaramates tingimustes nii, et ei pidanud ISO täiesti üles kruttima. Lisan alla mõne Veneetsia pildi ka, kus me jäime ikka õhtu peale, seega sain katsetada objektiivi ka hämaras.

Õhtune Veneetsia
Veneetsia gondolad

Kaalu poolest on see objektiiv üllatavalt kerge, isegi kergem kui mu 35mm, mis oli minu jaoks suur shokk. Mu aju ei suutnud loogiliselt kokku panna, kuidas see ulme zoom saab kaaluda vähem kui mu 35mm.

Autofookus on objektiivil üllatavalt hea, mul pole olnud siiani head kogemust super zoomidega, kuna mida rohkem sa zoomid, seda raskem on tal fokusseerida. Selle objektiiviga mul ei olnud seda probleemi. Objektid, mis ei liikunud – no problem at all. Objektiiv händlis selle väga ilusti ära. Liikuvate objektidega oli pisut keerulisem. Endal jäi mõni objekt fookusest välja, aga kui võtta selle järgi, et 3/5 olid fookuses, siis kokkuvõttes oli siiski väga hea.

Objektiivi teravus jättis samuti üllatavalt hea mulje. Miks just ülatavalt? Kuna ta on siiski super zoom, seega ülidselt on super zoomidel teravus selline noh – on ja ei ole ka. Ma räägin seda selle põhjal, et omasin kunagi Nikoni super zoomi, seega võrdluses on teravus ikka selgelt parem. Asi, millest ma puudust tundsin, oli sisse ehitatud image stabilization. Eks sellest tulenesid ka hämaras olukorras natuke udusemad fotod, aga kui sa ei kavatse minna alla 1/120 shutterspeedist, siis peaks olema all good.

Võtan selle siis lühidalt kokku, mis just kirjutasin. Teeme ühe vana hea pros ja cons listi.

Pros :

  • Objektiiv on kerge
  • Oma suure suumi valikuga võimaldab ta asendada reisides mitut objektiivi.
  • Suurim ava objektiivil on 2.8/F
  • Terav

Cons

  • Objektiiv on suhteliselt kallis
  • Puudub sisse ehitatud image stabilization
Hommikune Lago di Braies
Mägilehmad Itaalias
Hiking in Dolomites
Dolomites hiking
Veneetsia kanalid
Veneetsia arhitektuur
Termaalvee looduslikud basseinid
Gondolad Veneetsias
Tre Cime di Lavaredo

Kokkuvõttes on see objektiiv kindlasti miski, mida tahaks ka endale soetada. Kui maailmas kõik jälle rahulikum, siis tahaksin rohkem reisida ja see oleks ideaalne reisikaaslane nii, et ei peaks 4 erinevat objektiivi kaasa võtma.

Kui tahad isegi proovida seda objektiivi siis mine vaata ka photopoindi renti link siin neil on nii suur valik objektiive ja reaalis minu go to koht kui ma tahan mõnda objektiivi mida mul pole proovida.

Kuidas teile selline natuke teistsugune postitus meeldis? Fotoblogiga siiski kooskõlas. Kas Teie ostaksite selle objektiivi ? Praeguseks Karu out!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.