DJI Mavic Mini foto risttee
Fotograafia

Droonivõhiku review: DJI Mavic Mini

Ma ausalt ei proovi hakata tech blogiks, aga kogemata olen jälle siin. Nimelt umbes 2 nädalat tagasi andis DJI välja oma kõige väiksema drooni – DJI Mavic Mini. Kuna ma tegin ka insta storysse postituse ja sealt tuli küsimusi, siis kirjutan sellel teemal pikemalt.

Ulme, kuidas ma aasta alguses pingsalt mõtlesin, et tahaks nii väga drooni. Nüüd siin ma siis olen, ostsin omale drooni! Olen kohe niiiii õnnelik! Mina, kui moodsas keeles täiesti nuub, kes pole elu sees drooni juhtinud, hakkan testima ja kirjeldama, mida ma arvan sellest ülimalt pisikesest ja üsnagi taskukohase hinnaga droonist.

Alustame sellest, et DJI Mavic Mini drooni müüakse kahes komplektis. Esimeses komplektis on põhimõtteliselt ainult droon ja aku ning maksab 399€ . Teine komplekt (Fly more) on täpselt 100€ kallim ja sisaldab loogiliselt ka rohkem asju. Minu jaoks mängisid suurt rolli 2 lisa akut pluss parem laadimisviis, mistõttu saigi valitud Fly more komplekt. Ma võiks pikalt ja laialt rääkida, mis nendes komplektides on, aga kuna youtube selliseid reviewisd täis, siis Teil on lihtsam sealt uurida. Fly more komplekti oli Tallinnast täiesti võimatu saada, sest ükskõik kuhu ma proovisin seda ostma minna, siis alati oli just äsja viimane maha müüdud. Eriti õnnetult läks mul Photopoindiga, kus 2 korda osteti see mul nina alt ära. Thank god for Droon.ee kust sain endale just fly more komplekti (kusjuures, ka see oli viimane)!

Suundume nüüd siis minu kui võhiku tech review juurde, ehk ma võtsin drooni esimest korda kätte.

Vaatades DJI Mavic Mini spece, siis ainsad miinused sellel droonil on need, et ta ei ole 4k resolutsiooniga ning ei pildista RAW formaadis. 4k oleks tore, kuna see tähendab megateravat videopilti. RAW formaadis (Toores formaadis) pildid annavad rohkem informatsiooni tänu millele on neid võimalik paremini töödelda.

Oleme ausad, kes neid spece ikka viitsib lugeda? Te tulite siia, et näha pilte ja kuidas sellise hinnaga droon mulle tundub. Kui nüüd täiesti aus olla, siis see droon on okei. Ta pole super hea, aga oma hinna kohta täiesti mõistlik. Fotode kvaliteeti saate piltidelt ise vaadata, kuidas teie jaoks tundub. Minu jaoks jääb sutsu lahjaks, aga samas sotsiaalmeedias kasutamiseks on täiesti okei. Video osas võin samuti öelda, et youtubei kvaliteedi veab ta siiski välja. Ei ole küll mingi ulme full hd 4k kvaliteet, aga siiski ei saa nuriseda arvestades drooni hinda. Kere ise on mega kerge ja nii pisike, et ta on kindlasti super reisikaaslane.

Lendamise koha pealt – Mina lennutasin drooni esimest korda elus. See oli lihtsalt nii lahe!! Ma oleks pidanud juba ammu omale drooni muretsema, sest see vaade kusagil 100m kõrguselt on ikka ulme ilus .

Suundume nüüd põnevama asja juurde: kuna mina isiklikult ei leidnud ühtegi blogi posti reaalsete piltidega, mis selle drooni kaameraga oleks tehtud, siis otsustasin, et jagan teiega selliseid, mida mina drooniga teeks.

Viru Raba vaatetorn fotograaf Mythicalowl tehtud DJI Mavic Mini drooniga
Viru Raba droonifoto fotograaf Mythicalowl using DJI Mavic Mini
Viru Raba droonifoto
Droonifoto Viru Raba fotograaf Mythicalowl poolt
Droonifoto teelahkmest using DJI Mavic Mini
Kõrvemaa metsad droonifoto DJI Mavic Mini
Droonifoto Eesti metsad fotograaf Mythicalowl using DJI Mavic Mini
Droonifoto DJI Mavic Mini risttee fotograaf Mythicalowl poolt

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.